Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE
Zaproś znajomych do wspólnych rozmów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rokita - czy to jest zagrożenie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> KSIĘGINICE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbyszek
nowicjusz
nowicjusz



Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:27, 16 Sie 2018    Temat postu: Rokita - czy to jest zagrożenie?

Dzień dobry,

myślimy z żoną nad kupnem działki i budową. Szczerze mówiąc nigdy nie myśleliśmy wcześniej o Księginicach, aż tu nie przyjechaliśmy pewnego razu rowerami i bardzo nam się spodobało. Niezaprzeczalny atut to połączenie pociągiem z Wrocławiem (mamy nastoletnie dzieci i funkcja taksówki dla nich nie za bardzo mi się uśmiecha).
Jednocześnie podjechaliśmy na wały w Warzynie i w oddali widzieliśmy komin Rokity. I tu są właśnie pytania: Jak tu się żyje z takim sąsiedztwem? Czy dochodzą tu jakieś zapachy? Czy przeszkadzają/trują? Czy jest bezpiecznie?
Nie martwi nas tak bliskość Odry, bo podobno nawet w 1997 r. nie wylała (?), jak właśnie ta Rokita.
Będę wdzięczny za info od mieszkańców. Miejscowość jest ładna i naprawdę miło byłoby kiedyś tu zamieszkać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michu
zadomowiony
zadomowiony



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 375
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:10, 17 Sie 2018    Temat postu:

Raz-dwa razy w roku może coś czuć jak wiatr zawieje. Sądzisz że gdyby tu śmierdziało/było niebezpiecznie, to by powstało tak dużo nowych domów?
Z wałów na Warżynie to raczej nie idzie zobaczyć Rokity.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez michu dnia Pią 22:12, 17 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zbyszek
nowicjusz
nowicjusz



Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:11, 20 Sie 2018    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź.
Szczerze mówiąc to właśnie liczyłem na taką odpowiedź jak Twoja, że nie ma kłopotu z zapachami (jak słusznie zauważyłeś, kto by się budował, gdyby było inaczej?).
Moje obawy brały się z tego powodu, że pamiętam jak ok. 8 lat temu często jeździłem do Brzegu trasą przez Uraz i dojeżdżając do miasta nie dało się nie odczuć takiego specyficznego zapachu dochodzącego z Rokity. Wiem, że to inne czasy były, że pewnie normy są inne teraz ale zawsze lepiej zapytać niż potem żałować decyzji. Wydawało mi się też, że te kominy, które widać z wałów to właśnie Rokita ale skoro to nie ten zakład to tym lepiej.
W każdym razie dzięki!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wka
starszy użytkownik
starszy użytkownik



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 120
Przeczytał: 8 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Księginice

PostWysłany: Pon 14:21, 20 Sie 2018    Temat postu:

Nie przejmuj się Rokitą. Tak jak michu pisze, jest właściwie nieodczuwalna. Trzeba mieć pecha, żeby coś poczuć.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> KSIĘGINICE Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin