Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE
Zaproś znajomych do wspólnych rozmów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dauta Bogus-Łyś Kandydatka na wójta Gm. Miękinia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> WYBORY 2018
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danuta SLA
początkujący
początkujący



Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Brzezina
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:07, 30 Wrz 2018    Temat postu: Dauta Bogus-Łyś Kandydatka na wójta Gm. Miękinia

Gmina – codzienna rzeczywistość

Cel:
Zrównoważyć zadania związane z podniesieniem jakości życia mieszkańców
z rozwojem strefy aktywności gospodarczej.

Swoje kompetencje i doświadczenie przedstawiam na
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Danuta SLA dnia Nie 9:13, 30 Wrz 2018, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michu
zadomowiony
zadomowiony



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 375
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:07, 30 Wrz 2018    Temat postu:

Prosze się nie wygłupiać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
che
użytkownik
użytkownik



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Miękinia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:29, 01 Paź 2018    Temat postu:

Hm ... nie znam imienia Dauta. I tak jak @Michu pisze bez jaj jakieś szczegóły ? bo Pani wpis brzmi jak wypowiedz kandydatki na miś świata cytuje "i pokój na świecie"

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomny10
użytkownik
użytkownik



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wilkszyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:38, 01 Paź 2018    Temat postu:

Nie wierzę, normalnie nie wierzę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Danuta SLA
początkujący
początkujący



Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Brzezina
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:33, 01 Paź 2018    Temat postu: Danuta Bogus-Łyś Kandydatka na wójta Gm. Miękinia

Kandydaturę na wójta traktuję bardzo poważnie.

Mieszkam i pracuję w naszej gminie już 15 lat.
Zauważyłam, że rośnie liczba mieszkańców którzy sprzedają domy i wyprowadzają się z naszej Gminy ponieważ ich potrzeby są bagatelizowane.
Przeprowadzając się 15 lat temu na wieś zmieniliśmy styl życia ale nie akceptujemy braku poczucia bezpieczeństwa.

Chcę zostać wójtem i wraz z radą gminy realizować zadania nie tylko systemowe (narzucone do realizacji) ale projekty dotyczące spraw podstawowych i decydujące o jakości życia mieszkańców.
Najważniejsze na dziś jest bezpieczeństwo.
90% dróg w gminie nie ma nawet utwardzonego pobocza o chodnikach nie marzymy;
Piesi, rowerzyści czują się zagrożeni. Aby jeździć na rolkach, biegać itp korzystamy z obwodnicy Leśnicy zamiast korzystać z otoczenia przyrody;) - ta sytuacja trwa już zbyt długo.

Z bezpieczeństwem zdrowia i środowiska związana jest źle wykonana kanalizacja - trzeba w tej kwestii prace doprowadzić do końca. W przeciwnym wypadku przedłuży się stan zagrożenia czego efektem jest woda niezdatną do picia w naszych kranach. Ukryte skutki zanieczyszczenia wód gruntowych przez źle wykonaną kanalizację pojawią się za kilka lat.

Kolejnym problemem jest brak kontroli nad ściekami i ich utylizacją we wsiach gdzie nie ma kanalizacji. Potrzebny jest projekt uświadamiający mieszkańców jakie zagrożenie niesie dla środowiska ten stan.
Obowiązkowo należy wesprzeć w ww. zadaniach ZUK.

Uważam, że w gminie brakuje racjonalnej polityki podatkowej.
Wysokość podatków i wszelkich innych opłat jest w naszej gminie na maksymalnym poziomie.
Mieszkańcy ponoszą obciążenia związane gminnymi inwestycjami. Ponieważ mamy najwyższy pułap podatku od nieruchomości, najwyższą możliwą kwotę z opłat, które możemy uzyskać za śmieci, za wodę, za kanalizację. Tak że mieszkańcy są na ostatnim tchnieniu.
Uważam, że nie wysokość opłat należy "śrubować" ale ulepszyć ich ściągalność. W gminie bardzo dużo się buduje. Nasza gmina rozrasta się do granic możliwości i musimy zachęcać mieszkańców do zgłaszania nieruchomości do opodatkowania.

Zachęcać, tylko jak? Mamy za małe przedszkola, brak miejsc w żłobkach i brak możliwości dojazdu do pracy komunikacją miejską - nic się nie zmieniło od 15 lat.

Infrastruktura na wsiach
Gmina musi zadbać o wodę i o elektryczność; (Ciągle mamy przerwie w dostawie prądu - bo gmina się rozbudowuje)
Wyczerpywanie źródeł wody trwa. Rozpoczęte prace w tym zakresie należy przyspieszyć. Uważam, że należy pozyskać środki Unijne na pozyskiwanie nowych źródeł wody.

Wyzwaniem dla mnie będzie zwiększenie kompetencji sołtysów tak aby mieli bezpośredni wpływ na realizację działań niezbędnych dla mieszkańców.

Koniunktura gospodarcza sprzyja realizacji zadań pro-społecznych, na rzecz najmłodszych i najstarszych. dlatego wykorzystam wszystkie szanse do pozyskania środków na aktywizację dzieci i seniorów.

Mam wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań finansowanych z budżetu państwa i Unii europejskiej. Potrafię kierować wielozadaniowym zespołem ekspertów w międzynarodowym środowisku.

Oprócz wiedzy i doświadczenia mam chęć do działania i podejmowania wyzwań. Jestem osoba otwartą, prawdomówną i potrafię dążyć do celu.

Myślę, że naszej gminie należy się świeżość.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Danuta SLA dnia Pon 20:35, 01 Paź 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
cincincin
użytkownik
użytkownik



Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:20, 01 Paź 2018    Temat postu:

Nie najlepiej zaczęła Pani, przedstawiając swoją osobę w sposób minimalistyczny. Cieszę się, że potencjalni wyborcy Panią ukierunkowali.
Życzę powodzenia, choć będzie chyba bardzo trudno. Prędzej koalicja z Panem Sobczykiem i "przekazanie" potencjalnych głosów Jego na rzecz Pani, lub Pani dla w/w Pana Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
che
użytkownik
użytkownik



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Miękinia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:54, 01 Paź 2018    Temat postu: Re: Danuta Bogus-Łyś Kandydatka na wójta Gm. Miękinia

Danuta SLA napisał:
Kandydaturę na wójta traktuję bardzo poważnie.

Mieszkam i pracuję w naszej gminie już 15 lat.
Zauważyłam, że rośnie liczba mieszkańców którzy sprzedają domy i wyprowadzają się z naszej Gminy ponieważ ich potrzeby są bagatelizowane.
Przeprowadzając się 15 lat temu na wieś zmieniliśmy styl życia ale nie akceptujemy braku poczucia bezpieczeństwa.

Chcę zostać wójtem i wraz z radą gminy realizować zadania nie tylko systemowe (narzucone do realizacji) ale projekty dotyczące spraw podstawowych i decydujące o jakości życia mieszkańców.
Najważniejsze na dziś jest bezpieczeństwo.
90% dróg w gminie nie ma nawet utwardzonego pobocza o chodnikach nie marzymy;
Piesi, rowerzyści czują się zagrożeni. Aby jeździć na rolkach, biegać itp korzystamy z obwodnicy Leśnicy zamiast korzystać z otoczenia przyrody;) - ta sytuacja trwa już zbyt długo.

Z bezpieczeństwem zdrowia i środowiska związana jest źle wykonana kanalizacja - trzeba w tej kwestii prace doprowadzić do końca. W przeciwnym wypadku przedłuży się stan zagrożenia czego efektem jest woda niezdatną do picia w naszych kranach. Ukryte skutki zanieczyszczenia wód gruntowych przez źle wykonaną kanalizację pojawią się za kilka lat.

Kolejnym problemem jest brak kontroli nad ściekami i ich utylizacją we wsiach gdzie nie ma kanalizacji. Potrzebny jest projekt uświadamiający mieszkańców jakie zagrożenie niesie dla środowiska ten stan.
Obowiązkowo należy wesprzeć w ww. zadaniach ZUK.

Uważam, że w gminie brakuje racjonalnej polityki podatkowej.
Wysokość podatków i wszelkich innych opłat jest w naszej gminie na maksymalnym poziomie.
Mieszkańcy ponoszą obciążenia związane gminnymi inwestycjami. Ponieważ mamy najwyższy pułap podatku od nieruchomości, najwyższą możliwą kwotę z opłat, które możemy uzyskać za śmieci, za wodę, za kanalizację. Tak że mieszkańcy są na ostatnim tchnieniu.
Uważam, że nie wysokość opłat należy "śrubować" ale ulepszyć ich ściągalność. W gminie bardzo dużo się buduje. Nasza gmina rozrasta się do granic możliwości i musimy zachęcać mieszkańców do zgłaszania nieruchomości do opodatkowania.

Zachęcać, tylko jak? Mamy za małe przedszkola, brak miejsc w żłobkach i brak możliwości dojazdu do pracy komunikacją miejską - nic się nie zmieniło od 15 lat.

Infrastruktura na wsiach
Gmina musi zadbać o wodę i o elektryczność; (Ciągle mamy przerwie w dostawie prądu - bo gmina się rozbudowuje)
Wyczerpywanie źródeł wody trwa. Rozpoczęte prace w tym zakresie należy przyspieszyć. Uważam, że należy pozyskać środki Unijne na pozyskiwanie nowych źródeł wody.

Wyzwaniem dla mnie będzie zwiększenie kompetencji sołtysów tak aby mieli bezpośredni wpływ na realizację działań niezbędnych dla mieszkańców.

Koniunktura gospodarcza sprzyja realizacji zadań pro-społecznych, na rzecz najmłodszych i najstarszych. dlatego wykorzystam wszystkie szanse do pozyskania środków na aktywizację dzieci i seniorów.

Mam wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań finansowanych z budżetu państwa i Unii europejskiej. Potrafię kierować wielozadaniowym zespołem ekspertów w międzynarodowym środowisku.

Oprócz wiedzy i doświadczenia mam chęć do działania i podejmowania wyzwań. Jestem osoba otwartą, prawdomówną i potrafię dążyć do celu.

Myślę, że naszej gminie należy się świeżość.


No już coś więcej Smile ale ... jak na osobę która chwali się doświadczeniem "Mam wieloletnie doświadczenie w realizacji zadań finansowanych z budżetu państwa i Unii europejskiej. Potrafię kierować wielozadaniowym zespołem ekspertów w międzynarodowym środowisku." nadal nic pani nie napisała co chce zrobić z jakich funduszy w jaki sposób. Przepraszam że do Pani się czepiam ale mam dość już "pieprzenia pod tytułem bede lepszy bo jestem nowy - nie umoczony ja jeszcze się nie nakradłem wiec teraz moja kolej" Konkrety jak pani chce wygrać ! co zmienić ?

Za aktualnym wójtem, jak dla mieszkańca od paru lat przemawia wszystko co robi za pania ? frazesy można szybciej i lepiej - proszę podać przykład gminny lepiej zarządzanej w której to pani się wykazała.

Odnośnie ludzi ktorzy uciekaja z gminy to normalna fluktuacja tam gdzie robią się peryferie dużego miasta zmieniają się mieszkańcy to proces naturalny przezywają to peryferię każdego dużego miasta.

ps. Leśnica o której pani pisze jeszcze 100 lat temu była osobnym miastem, a stablowice i marszowice jej dzielnica.

pozdrawiam i zapraszam do wiekszej wylewności konkretów !

ps. nie jestem zausznikiem aktualnego wojta

Tak chciałbym by kanalizacja została skończona


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez che dnia Pon 21:55, 01 Paź 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leśny
starszy użytkownik
starszy użytkownik



Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 7:55, 02 Paź 2018    Temat postu:

tomny10 napisał:
Nie wierzę, normalnie nie wierzę.
Ale ,,Osobiście oczekiwałbym wsparcia forumowiczów w tym co robię, także Pana"...rozdwojenie jaźni ?

Pani z PSL poruszyła kilka wątków , których brakuje w Twoim programie.
Podatki , żle wykonana kanalizacja ,zapewnienie czystej wody ,nocne spuszczanie szamba do rowów ,kompetencje sołtysów.itd
Żłobek i dojazd do stadionu autobusu zawiera program obecnego Wójta .
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tomny10
użytkownik
użytkownik



Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wilkszyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:09, 02 Paź 2018    Temat postu:

Leśny mój komentarz był nie do programu, a do wklejonego linka na portal linkedin. Nie ma to nic wspólnego z rozdwojeniem jaźni:)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
katja
starszy użytkownik
starszy użytkownik



Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 10:49, 06 Paź 2018    Temat postu:

michu napisał:
Prosze się nie wygłupiać.

Wyjątkowo niemerytoryczny słaby komentarz, z kimś kto na dzień dobry tak wita kogoś nie warto w ogóle dyskutować.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
che
użytkownik
użytkownik



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Miękinia
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 16:12, 06 Paź 2018    Temat postu:

katja napisał:
michu napisał:
Prosze się nie wygłupiać.

Wyjątkowo niemerytoryczny słaby komentarz, z kimś kto na dzień dobry tak wita kogoś nie warto w ogóle dyskutować.


Komentarz Kolegi jest w 100% tak samo merytoryczny jak Pani i Kandydatki wypowiedzi w tym temacie.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez che dnia Sob 16:13, 06 Paź 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michu
zadomowiony
zadomowiony



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 375
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:45, 07 Paź 2018    Temat postu:

Czy wklejenie linka linkedin jest poważne? Co mnie interesuje czym się zajmuje na co dzień ta kandydatka? Jako wyborca oczekuje konkretnego programu wyborczego. Szkoda mojego czasu na klikanie w takie rzeczy.

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martika
zasłużony
zasłużony



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 838
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 8:38, 08 Paź 2018    Temat postu:

michu napisał:
Czy wklejenie linka linkedin jest poważne? Co mnie interesuje czym się zajmuje na co dzień ta kandydatka? Jako wyborca oczekuje konkretnego programu wyborczego. Szkoda mojego czasu na klikanie w takie rzeczy.


Ale wiele osób to interesuje czym zajmuje się na co dzień kandydat, jakie jest jego doświadczenie zawodowe , jakie ma umiejętności , które mogą przydać się na stanowisku bycia wójtem.
Wróciłam na forum bo mnie to przed wyborami interesuje o wiele bardziej niż takie zachowania jak Twoje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martika
zasłużony
zasłużony



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 838
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 8:53, 08 Paź 2018    Temat postu:

Szkoda, że tylko jedna osoba-kandydtka na wójta, zdecydowała się tu napisać. W tym roku słaba w naszej gminie jest konkurencja i chyba średnio starają się te osoby o wybór. Nie znałam kompletnie nikogo oprócz "starego" wójta z kandydatów. Dobrze, że Pani nam trochę przybliżyła swoją kandydaturę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tuby_lec
zasłużony VIP
zasłużony VIP



Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 2661
Przeczytał: 2 tematy

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:53, 08 Paź 2018    Temat postu:

Martika napisał:
Szkoda, [...] Dobrze, że Pani nam trochę przybliżyła swoją kandydaturę.

1. Popieram te słowa.
2. Komentarz dodatkowy: aż nie chcę przypominać, jakie pomyje tu się onegdaj wylewały; razem z "mleczkiem".
Na początkujących forumowiczów także nie wypada wybrzydzać. Też pamiętam swoje/nasze początki Confused
Może świeży Kolega zechce zajrzeć do tekstów sprzed paru lat i sam sprawdzi tamtejszy Wersal Wink

3. Może gwiżdżą na modnych twiterach, albo innych takich i dlatego brakuje czasu?
Poza tym - o ile mi wiadomo - to tylko jeden z delegatów społeczeństwa tu mocno się udzielał
(w dodatku - a jakże - także w sprawach wiary). Mimo wszystko miło to wspominam; pozdrawiam Jarka (nie TEGO! Rolling Eyes )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> WYBORY 2018 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin