Moda na pewną rasę psów

pokrzywka

Dołączył: 18 Kwi 2015

PostWysłany: Wto 16:19, 05 Kwi 2016    Temat postu: Moda na pewną rasę psów

Witajcie. Nie wiem czy też to zauważacie, ale ja widzę teraz w swoim otoczeniu pełno buldogów francuskich. Wiem, że zrobiła się na nie moda, tak jak swego czasu na yorki. Nie wiem czy to dobrze czy źle, nie chce generalizować (nie taki jest cel tego wpisu), bo zastanawiamy się nad jakimś zwierzakiem (nie teraz - za jakiś czas), ale wiem, że na pewno będzie to zwierze ze schroniska. Zadałem sobie nieco trudu, poczytałem o tych buldogach i odkrywam ze zdumieniem jaka to "trudna" rasa Niby zalety "przewyższają" wady, a jednak te psiaki wymagają bardzo dużo uwagi, są bardzo podatne na choroby - skąd zatem taka moda na nie? Nie rozumiem tego fenomenu...

horst1969

Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 1920

PostWysłany: Wto 20:17, 05 Kwi 2016    Temat postu:

Odpowiem tak: https://youtu.be/JGVOtZjtY-s?t=396 Wink

langosz

Dołączył: 15 Sie 2014

PostWysłany: Wto 21:29, 04 Paź 2016    Temat postu:

Bo nie do końca da się wytłumaczyć że jest "moda" na coś. Po prostu ludzie widzą że znana blogerka ma buldogi francuskie i też chcą je mieć. Szkoda tylko że to napędza różnej maści pseudo hodowle bo ktoś na takiej modzie chce zbić kasę... No ale cóż. Ja też jestem za przygarnianiem psów ze schroniska, sam mam w domu takiego psiaka, który niestety sporo choruje. Trzeba zapamiętać że pies to nie jest "zabawka" (tak, wiem, że brzmi banalnie). Leczenie, długa terapia, leki czy inne rzeczy typu [link widoczny dla zalogowanych] po prostu kosztują. Nie mówię, że zawsze są to duże wydatki, no ale warto sobie zdawać sprawę i odpowiedzialnie podejmować takie decyzje.

Ostatnio zmieniony przez langosz dnia Śro 16:38, 19 Paź 2016, w całości zmieniany 1 raz
linda
nowicjusz

Dołączył: 12 Kwi 2016

PostWysłany: Wto 15:41, 18 Paź 2016    Temat postu:

Mówienie że jakiś pies jest modny jest dla mnie trochę kłopotliwe. Nie dlatego że mam w domu kundelka którego bardzo lubię, ale że "moda" nie powinno dotyczyć rasy psów. W czasach internetu i wszechobecnej inwigilacji przeglądarek nie jest to trudne. Wystarczy zobaczyć jakie rasy psów są poszukiwane i szybko okaże się że prym wiedzie labrador retriever . Następne rasy to równorzędnie: owczarek niemiecki, shih tzu i maltańczyk. Takie zestawienie potwierdza również międzynarodowa federacja kynologiczna. Nie wszystkie są tak samo popularne w Polsce. Na popularność wpływa po części dostępność wybranych ras i liczba hodowli. Ale na to, jakie rasy są chętnie kupowane wpływają też aktualna moda i lokalne trendy.

[http://www.psy.elk.pl/rasypsow/161,opis-rasy-labrador-retriever.htm]

krewetka

Dołączył: 17 Sie 2014

PostWysłany: Wto 11:47, 21 Lut 2017    Temat postu:

Nie wiem co to jest moda gdy mówimy o naszych domownikach. Pewnie pojawiają się w naszym domu z jakiegoś powodu, czy jednak siedzimy na stronie najbardziej modnych psów szukając tego który nas zadowoli. Wybraliśmy naszą sunię przypadkiem. Po prostu pojechaliśmy do schroniska i wzięliśmy tę która ktoś właśnie przyniósł. Miała trzy tygodnie i nie była nawet szczepiona i odrobaczona. Nawet w ewidencji schroniska nie figurowała. Jest z nami już 13 lat na dobre i złe. Podróżujemy razem przez życie i na prawdę nie sądzę bym mogła ją zastąpić innym bardziej modnym psem.

----------------------------------------------------------
foto by Artemix Łódź - artemix.biz

Ostatnio zmieniony przez krewetka dnia Pon 23:24, 04 Wrz 2017, w całości zmieniany 5 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> Dowolne tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)