Siłownia lub fitness w Miękini?

agness
początkujący

Dołączył: 30 Gru 2012

PostWysłany: Nie 21:02, 30 Gru 2012    Temat postu: Siłownia lub fitness w Miękini?

Witam, niedługo się wprowadzam do Miękini, powiedzcie czy jest gdzie pojść poćwiczyć, jakiś fitness lub siłownia? Ewentualnie jakieś inne rozrywki w okolicy? Można zjeść pizze lub coś dobrego?
Z góry dzięki:)

Dołączył: 19 Lut 2009

PostWysłany: Nie 21:16, 30 Gru 2012    Temat postu:

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Miękini jest siłownia. Są też sale, w których można zorganizować inne zajęcia, jeśli się zbierze jakaś większa grupa osób.

Inne rozrywki... z tym będzie gorzej. Latem był jeszcze otwarty bar "Jedynka", w którym można było zjeść pizzę, wypić piwko itp. Teraz już jest nieczynny.

Dla osób nieco starszych jest jeszcze Uniwersytet Trzeciego Wieku, w ramach którego prowadzone są różne zajęcia i warsztaty ogólnorozwojowe.

Niestety trzeba jednak przyznać, że życie kulturalno-rozrywkowe w Miękini sprowadza się do kilku imprez ogólnospołecznych, a poza tym to... nic się nie dzieje Sad
Może nowi mieszkańcy wniosą trochę "świeżości" i ciekawe inicjatywy Smile

Magic
ekspert

Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Nie 21:53, 30 Gru 2012    Temat postu:

Z tym życiem kulturowo-rozrywkowym to w ogóle ciekawa sprawa. Miękinia jest już całkiem sporą miejscowością, a tymczasem nie istnieje nawet jeden pub, do którego można by się wybrać w taką pogodę jak dziś ze znajomymi. Coś się mieszkańcy przyzwyczaili do rozrywki domowej, a Ci którzy chcą się wyszaleć mają blisko Wrocław.

Dołączył: 19 Lut 2009

PostWysłany: Nie 22:21, 30 Gru 2012    Temat postu:

Może to i w pewnym sensie lepiej, bo jak jeszcze 10 lat temu był Atlantyk to po dyskotekach poprzewracane znaki i kubły na śmieci były na porządku dziennym.
U nas w Miękini jest jeszcze wiejska mentalność. Nie mówię, że to źle, ale często nie potrafimy bawić się kulturalnie.

Magic
ekspert

Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Nie 22:37, 30 Gru 2012    Temat postu:

Bo myśmy prawdziwi Polacy! Very Happy

Ale tak poważnie Jano, nie chodzi mi o miejsce typu "mordownia" gdzie się imprezuje do odcięcia, czy też jakiś klub muzyczny. Tylko miejsce gdzie można spokojnie pójść, pogadać, wypić grzańca i przy okazji obejrzeć mecz jeśli akurat jakiś jest Very Happy. Coś w stylu Pubu który istniał w miejsce dawnego "Rancha", ale tam koncepcja była zła. Razz

Dołączył: 19 Lut 2009

PostWysłany: Nie 22:56, 30 Gru 2012    Temat postu:

Obawiam się, że jedynie koncepcja w stylu "Białego domku" do tej pory okazywała się dochodowa.
Był bar "Jedynka", który z założenia miał dobry pomysł, jakieś lekkie jedzonko, pizza, piwo w normalnej cenie i jakoś tłumów tam nie było. Sam byłem tam na meczu Polska - Czechy na EURO 2012, myślałem że będzie tam taka nasza lokalna strefa kibica, a była raptem może z 10 osób. Być może to, że bar raz był czynny raz nie to zniechęcało.

Dołączył: 19 Lut 2009

PostWysłany: Pon 15:19, 31 Gru 2012    Temat postu:

Odnośnie fitnessu to dzisiaj widziałem ogłoszenie, że 7 stycznia (poniedziałek) o godz. 20:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Miękini odbędą się jakieś pierwsze zajęcia fitnessu.

Ostatnio zmieniony przez jano dnia Pon 15:19, 31 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
agness
początkujący

Dołączył: 30 Gru 2012