Czy powinniśmy ostrzec dolnobrzeżan?

Czy uważasz, że ewentualne przeniesienie klubu tenisa stołowego MLKS "Odra" do Brzegu Dolnego to dobry pomysł?
 66%  [ 2 ]
 33%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 3

buntownik

Dołączył: 03 Paź 2006

Skąd: miejscowość w gminie Miękinia

PostWysłany: Pią 13:18, 05 Sty 2007    Temat postu: Czy powinniśmy ostrzec dolnobrzeżan?

Umieszczam ten post w dziale przeznaczonym dla Głoski, ponieważ temat, który w nim opiszę,w największym stopniu dotyczy właśnie tej wsi. Otóż chodzą plotki, że były wójt naszej gminy, dobrze znany wszystkim pan J. Wieczorek, ma zostać zastępcą burmistrza sąsiedniego Brzegu Dolnego i przenieść do tego miasta ping-pongowy klub MLKS "Odra". Jeśli to prawda, to przyszłość gminy za Odrą raczej nie przedstawia się różowo. Choć z drugiej strony do tej pory w BD, w przeciwieństwie do gminy Miękinia, fundusze były rozdzielane równomiernie i na nic nie brakowało. Władze miasta Brzeg Dolny na pewno nie pozwoliłyby Wieczorkowi na takie ekscesy, jakich dokonywał, zasiadając na "tronie" Miękini.
A co z drużyną tenisową? Uważam że przeniesienie jej za Odrę to dobry pomysł. Nasza gmina pozbyłaby się wówczas jakże kosztownego "wrzodu na swym zdrowym organizmie". Znalazłyby się na rozwój innych, zaniedbywanych dotychczas, dyscyplin sportowych oraz oczywiście na inwestycje i utrzymanie infrastruktury. Ping-pongiści Odry do tej pory i tak wszystkie międzynarodowe mecze rozgrywali właśnie na terenie Brzegu Dolnego, w hali "Rokita", ponieważ hala w Głosce nie spełnia europejskich wymogów. Po wyprowadzce "wojowników z paletkami" możnaby oddać ten obiekt do powszechnego użytku.
Czy ktoś coś wie na temat tych planów byłego wójta? jeśli ktoś ma jakieś potwierdzone informacje, proszę o wypowiedź na ten temat.

PostWysłany: Wto 19:59, 13 Lut 2007    Temat postu:

Czy Ty aby nie przesadzasz?z tego co wiem w Brzegu juz od dawna jest szkółka tenisa, więc to dla nich nic nowego.
buntownik

Dołączył: 03 Paź 2006

Skąd: miejscowość w gminie Miękinia

PostWysłany: Wto 23:44, 27 Lut 2007    Temat postu:

Asia napisał:

To że w BD działa szkółka tenisa stołowego, to i ja wiem. Ale niewielka szkółka to co innego niż duży klub, mistrz Polski, uczestnik LM. Informacje o przeniesieniu klubu i jego prezesa do BD usłyszałem od mieszkańców Księginic, dlatego zapytałem na forum, czy ktoś coś wie na ten temat? Jeśli jednak burmistrz BD nie pozwoli J.J.J.W. na zbytnie "przebieranie" w kasie miejskiej, to dolnobrzeżanie pewnie nawet nie zauważą, że zamiast dotychczasowej Odry Głoska pojawiła się Odra Brzeg Dolny. Podejrzewam, że mało którego z mieszkańców będzie to obchodziło, ponieważ zainteresowanie ping-pongiem w BD jest jak na razie niewielkie: niektórzy dolnobrzeżanie nawet nie wiedzą o tym, że za "Wielką Wodą" jest tak utytułowany klub i że w ich mieście rozgrywa on spotkania w rozgrywkach LM. I nic w tym dziwnego, bo tenis stołowy w ogóle jest sportem wyjątkowo niemedialnym i w naszym kraju niezbyt popularnym. Więc zadajmy sobie pytanie: czy warto na niego wyrzucać tyle kasy?

PostWysłany: Wto 15:44, 17 Maj 2011    Temat postu:

No tak, przeniesc do Brzegu tenisa, trzy sklepy i kosciol... to pewnie wszystkie brudasy emigruja. Fakt, bedzie pusto ale czysciej. Aha... i trzezwiej. Przeciez fakt posiadania tenisa na tak wysokim poziomie mozna wykorzystac do przyciagniecia inwestorow. Do budowy nowych domow nowych mieszkancow, do powstawania nowych miejsc pracy. A co za tym idzie do rozwoju wsi i bogacenia sie mieszkancow. No bo co mozna by zrobic w opuszczonej hali? bufet? jadlodajnie dla ubogich? Znowu siermiega gora? Przeciez Gloska nie posiada nawet porzadnej drogi.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> GŁOSKA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)