Relacja ze spotkania w Księginicach

Ankieta tylko dla mieszkańców Księginic: Czy byłeś obecny na spotkaniu Stowarzyszenia w klubie w dniu 12.10.2006?
 100%  [ 1 ]
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Skąd: miejscowość w gminie Miękinia

PostWysłany: Śro 14:49, 18 Paź 2006    Temat postu: Relacja ze spotkania w Księginicach

Dnia 12.10 w klubie w Księginicach odbyło się spotkanie Stowarzyszenia z mieszkańcami na temat "Jakiego wójta potrzebuje nasza gmina?". Stowarzyszenie reprezentowane było przez: kandydata na wójta - pana Cz. Kaczmarka, pana Prezesa J. Bogusławskiego, pana Wiceprezesa A. Gaja oraz pana Jerzego [nie pamiętam nazwiska, proszę Prezesa o wpisanie go w to miejsce], kandydata do Rady Powiatu. W spotkaniu uczestniczyło ok. 20 mieszkańców. Władze samorządowe reprezentowała jedynie radna gminna, pani Łozińska - ani Wójt, ani Sołtys J. Mazur nie raczyli zaszczycić nas swoją obecnością. Zdecydowana większość uczestników zgodziła się z tezą "stowarzyszeniowców", że obecna sytuacja w gminie ma niewiele wspólnego z normalnością. Głównym tematem dyskusji były inwestycje planowane przez kandydata na wójta, m.in. budowa i remonty dróg oraz szkół. Często padało pytanie, skąd nowy wójt weźmie pieniądze na realizację tak wielkich planów. Reprezentaci Stowarzyszenia dość rzetelnie odpowiadali na pytania mieszkańców.
Jedynym negatywnym aspektem tego zebrania były wypowiedzi Józefa D., jego z uczestników. Próbował on wmówić mieszkańcom, że obecny wójt jest chyba najlepszy w Polsce (!), używając przy tym beznadziejnych często argumentów. Tylko że ów pan Józef jest nieformalnym szefem kibiców ping-pongowych MLKS "Odra" Głoska, a jego syn pracuje w tym klubie jako trener mimo niepełnego podstawowego wykształcenia, jakie posiada. To wiele wyjaśnia.

Skąd: miejscowość w gminie Miękinia

PostWysłany: Śro 14:54, 18 Paź 2006    Temat postu:

Zapomniałem jeszcze o drugim negatywnym aspekcie: Stowarzyszenie nie zamierza wystawiać kandydata na radnego gminnego w okręgu Księginice, lecz poprzeć kandydaturę pani Łozińskiej. A ta pani niestety jest dobrą znajomą obecnego wójta i przez wiele lat reprezentowała tę samą opcję polityczną, co Wieczorek. Poza tym przez obecną kadencję nie wystarała się nawet o choćby jedną nową latarnię uliczną na powstających w naszej wsi nowych osiedlach.

PostWysłany: Śro 18:14, 18 Paź 2006    Temat postu:

ccc

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 23:30, 13 Lis 2006, w całości zmieniany 1 raz

Skąd: miejscowość w gminie Miękinia

PostWysłany: Śro 18:26, 18 Paź 2006    Temat postu:

W sumie chcę tylko sprawdzić, czy mieszkańcy Księginic, którzy tutaj piszą, byli obecni na Spotkaniu, czy wolą udzielać się tylko anonimowo, przez Internet.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> Stare tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)