szerszenie

Skąd: Wilkszyn

PostWysłany: Wto 13:40, 19 Cze 2012    Temat postu: szerszenie

Witam,

w pobliżu mojego domu na ulicy Leśnej jest w starym pniu drzewa gniazdo szerszeni. Teraz jak zrobiło się ciepło coraz częściej spotykam je w ogrodzie. Czy nie mamy kogoś w Wilkszynie kto mógłby się podjąć usunięcia tego gniazda?
Gniazdo jest jakieś 300 metrów za ulicą Borowikową w stronę kościoła. Taki stary pień drzewa bez liści.

Magic
ekspert

Dołączył: 22 Sie 2006

PostWysłany: Wto 14:45, 19 Cze 2012    Temat postu:

zadzwoń na straż pożarną, powinni pozbyć się gniazda.

PostWysłany: Śro 1:33, 20 Cze 2012    Temat postu:

Aaaa to stamtąd do nas przylatują! :)

A tak poważnie, to faktycznie nie ma dnia, żeby nam sie ze dwa nie pojwiły w ogrodzie... brrrr....

Tyle, ze przylatują "znikąd" i odlatują daleko, wiec nie umiem wypatrzyc, czy gdzies mieszkaja w poblizu.

My mieszkamy przy Huberta, wiec nie wiem, czy te nasze szerszenie to od Ciebie z Lesnej leca, czy to jakies inne bliższe i tez powinnismy rozgladac sie za gniazdem?
katja

Dołączył: 23 Mar 2012

Pomógł: 1 raz

PostWysłany: Śro 23:58, 20 Cze 2012    Temat postu: Po prostu zajmij się sprawą zimą.

Gniazda likwiduje się zimą kiedy owady nie są aktywne, więc najlepiej poczekać i później się zająć tematem, teraz jest to zbyt niebezpieczne, zwłaszcza jeśli chodzi o szerszenie. A co do straży to sprawa jest taka, że nie będzie tak sobie z każdego wskazanego drzewa usuwać roju, bo popadniemy w paranoję. Jak siedzą w dziupli to gniazda strącić w chłodną noc też się nie da.

mozdyn
bywalec

Dołączył: 22 Cze 2009

Skąd: Wilkszyn

PostWysłany: Pią 15:10, 22 Cze 2012    Temat postu:

Strażacy nie usuną jak nie ma bezpośredniego zagrożenia zdrowia.

Jest taki Raid w sprayu na osy i szerszenie. Skuteczny z dobrych kilku metrów. Poczekaj do wieczora i jak pójdą spać to im napsikaj do dziupli. Tylko musisz najpierw poćwiczyć bo z daleka trochę trudno trafić, a za blisko podejść strach. Spray jest wielki, ale sika tak mocno że na krótko wystarcza.
Ja swoje gniazdo w ogrodzie tak załatwiłem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> WILKSZYN Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)