Kandydatka na radną - Katarzyna Małgorzata Lachmann
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dołączył: 10 Lut 2007

PostWysłany: Pon 13:59, 03 Lis 2014    Temat postu:

Troszkę jeszcze nie wywiązałam się z obietnicy danej SJankowi, dotyczącej programu Daniela, ale wczoraj obiecał mi, że najpóźniej jutro dostarczy materiały i od razu zamieszczę.
Na razie musicie się drodzy forumowicze zadowolić moim skromnym programem- może nie jest tak "szumnie i dumnie" jak u innych, ale prosto i czytelnie.

[link widoczny dla zalogowanych]

Endorfina

Dołączył: 03 Lis 2008

Skąd: Mrozów

PostWysłany: Pon 14:36, 03 Lis 2014    Temat postu:

No i nie byłabym sobą, gdybym się nie wtraciła Wink

Dofinansowanie/doposażenie/wspieranie/rozbudowa/rozwój(...) za co to wszystko? Skad chcesz uszczknąć, żeby przesunąć?
Bo rozumiem, że za podobnymi działaniami będziesz optować w Radzie w temacie całej gminy, nie tylko dla Lutyni?

Dołączył: 10 Lut 2007

PostWysłany: Pon 15:35, 03 Lis 2014    Temat postu:

Mam na myśli np. dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę kolektorów słonecznych, o które mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, a wynosi ono aż 45% kosztów planowanych inwestycji.
Instalacja kolektorów słonecznych w gminach jest możliwa dzięki funduszom europejskim- unijne wsparcie wynosi 70 proc.; resztę dopłacają gminy i mieszkańcy, co np. wypadku mieszkańców woj. mazowieckiego wynosiło jedynie 15 proc. kosztów, czyli ok. 1300-1400 zł za zamontowanie całego zestawu.
Uzyskanie środków zewnętrznych powinno być podstawą tego "doposażania,rozwoju, dofinansowywania i wspierania".
Działając przez lata w Stowarzyszeniu Przyjaciół Lutyni nawiązałam np. fantastyczny kontakt z koordynatorem z Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej, który, zważywszy na historię tych terenów przyklaskiwał wszystkim naszym propozycjom, dotyczącym nawiązania merytorycznej współpracy i pozyskania funduszy z Ich Fundacji. Można było starać się na remonty obiektów zabytkowych, publikacje, będące promocją całego naszego regionu, finansowanie imprez kulturalnych itp.
Brakło nam jednak wtedy wsparcia ze strony Gminy, kogoś, kto zajął by się napisaniem projektów, choć do tego stopnia chciano nam w Warszawie pomóc, że skontaktowano mnie z Panią z Gorzowa, która dla tej Fundacji pisała projekty.
Zostaliśmy jednak wtedy na "placu boju" sami- Magda J., Waldek Prezes i ja, bez pomocy naszego ówczesnego i obecnego radnego P.P, do którego mam oto trochę żal....A! Co było nie ma sensu rozpamiętywać.. Smile

Dołączył: 10 Lut 2007

PostWysłany: Pią 17:44, 07 Lis 2014    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Zgodnie z obietnicą daną SuperJankowi, którego pozdrawiam po sąsiedzku zamieszczam program Daniela.
Żeby poczytać dokładnie proszę kliknąć na tekst, to sie całość powiększy.
Pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnego wypoczynku w ten długi weekend. Laughing

Endorfina

Dołączył: 03 Lis 2008

Skąd: Mrozów

PostWysłany: Pią 17:54, 07 Lis 2014    Temat postu:

a czemuż to ten Daniel nie chce wyjść bezpośrednio do ludzi?
Inne strony Gminy go nie znaja, może warto by się było pokazać wyborcom i porozmawiać z nimi?

lutynianka od zawsze
użytkownik

Dołączył: 20 Lut 2014

PostWysłany: Pią 16:17, 14 Lis 2014    Temat postu:

Daniel do ludzi nie wyjdzie bo on mocny jest tylko z Gazetą Średzka.Drogi Danielu.Ta Twoja kandydatura to jakaś żenada.Tobie to chyba rozum odebrało.Z czym Ty chłopie startujesz?Jakie masz doświadczenie?Sprzątanie parku w Lutyni?Z tego artykułu wnioskuję że masz na wszystko pomysł.Na polepszenie komunikacji,służbę zdrowia,wybudowanie szkoły,wspieranie mam pracujących w domu,pobuduje nam świetlice wiejskie......itd.No po prostu cudotwórca.Daniel proszę państwa jak do tej pory to tylko paszkwile w Gazecie Średzkiej wypisywał na wszystkich którzy z nim nie są.Szczególnie na wójta i dyrektor Zespołu Szkół w Lutyni.Lansuje się w tym brukowcu jak tylko może.A najgorsze jest to że występuje zawsze pod hasłem "My mieszkańcy".A ja się pod tym nie podpisuję.Dlaczego ktoś występuje w moim imieniu?Uroiło mu się w głowie wójtowanie i prze na władzę jak stado tarpanów.Pisze o sobie "emerytowany żołnierz".Czterdziecha na karku i od kilku lat pobiera emeryturę!!!!!!!Wstyd!!!!!!!!!!!Do tego taki z niego żołnierz jak ja baletnica.A może drogi kandydacie napiszesz że w wojsku byłeś tapicerem, a karabin to u strażnika przy bramie widziałeś?Stek bzdur i tyle.A pani Kasia teraz tyle pomysłów ma ze ho ho.A dlaczego nie realizowaliscie tego jako stowarzyszenie?Przecież mając stowarzyszenie gmina jest wam nie potrzebna.Czyżby zapał wcięło?To może teraz będzie identycznie?.Liczę tylko na to że wyborcy okażą trochę zdrowego rozsądku i Daniel wójtem nie zostanie,bo jeżeli tak to drżyj gmino.Pierwsze co zrobi to wszystkich skłóci.(w tym jest niezastąpiony)a potem to już tylko motać się będzie,lansować w brukowcu średzkim i udawać ze działa.(jak w przypadku wizyty u wojewody w sprawie budowy szkoły)Czyż nie Danielku?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MIĘKINIA - PIERWSZE FORUM GMINNE Strona Główna -> LOKALNE sprawy ogólne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6